Witamy na stronie Ogrody Hortus
Ul. Akademicka 18/2, 95-063 Rogów
502-687-552, 601-93-90-80
Pn-Sob 08:00 - 18:00

Urządzanie ogrodów Łódź

Urządzanie ogrodów to bardzo szerokie pojęcie. Mieści się w nim to samo, co w zakładaniu ogrodów i jeszcze więcej. Urządzanie urządzanie ogrodów łódźogrodów to pierwsza sprawa, którą trzeba się zająć, kiedy ma się w ręce gotowy plan. Przedstawiając sprawę obrazowo: projekt mówi, co robi się na każdej warstwie ogrodu: podłożu, infrastrukturze, roślinności czy dekoracjach. A urządzanie ogrodów Łódź  skupia się na kilku pierwszych czynnościach z tego zakresu.

Urządzanie ogrodu obejmuje więc wszystkie czynności wykonywane jeszcze przed nasadzeniami. A więc założenie drenażu, jeśli jest to konieczne, wykonanie instalacji systemu nawadniającego, montaż całej technicznej infrastruktury, a więc na przykład izolacji, stworzenie fundamentów dla małej architektury. Wykonanie podbudowy ścieżek i alejek, poprowadzenie instalacji elektrycznej, wykonanie zabezpieczeń mechanicznych przeciwko szkodnikom itd.

Urządzanie ogrodów Łódź obejmuje również zadania z zakresu przygotowania podłoża oraz prac ziemnych. Jeśli gotowy ogród ma mieć zróżnicowaną rzeźbę terenu, najczęściej konieczne jest zastosowanie odpowiednich technik jej formowania. A jeśli z projektu wynika, że obecne podłoże nie jest optymalne. Fachowcy od urządzania ogrodów będą musieli znaleźć i dostarczyć właściwą glebę lub ściółkę. Są to prace, w czasie których zdecydowanie ogród nie wygląda jeszcze szczególnie atrakcyjnie. Ale bez których nigdy nie zacznie się lepiej prezentować.

Urządzanie ogrodów Łódź, można powiedzieć, jest etapem wstępnym – zanim w ogrodzie pojawią się rośliny, musi on zostać przygotowany. ogród partyWszystko to, co dzieje się pod powierzchnią, to właśnie krąg zainteresowań specjalistów od urządzania ogrodów. Oczywiście w praktyce najczęściej łączy się urządzanie z zakładaniem ogrodów, ponieważ samo przygotowanie miejsca to dopiero początek. Dopiero dzięki nasadzeniom uzyskuje się efekt przewidziany projektem.

Jednak teoretycznie urządzanie ogrodu wciąż ma więcej wspólnego z architekturą niż z ogrodnictwem. To prace o charakterze technicznym, niestety bardzo często zaniedbywane, co ma później przykre skutki. Po założeniu ogrodu nie da się już położyć systemu nawadniającego ani elektrycznego bez uszkadzania darni trawnika albo kopania w grządkach i rabatach. Choćby z tego powodu urządzania ogrodów lekceważyć nie wolno.

Innym przykrym i szkodliwym mitem jest ten, który mówi, że do urządzenia ogrodu nie potrzeba specjalisty. Z jednej strony może się wydawać prawdą. Bo przecież ma się już szczegółowy projekt, który mówi, co należy zrobić, ale w praktyce nie ma się wiedzy niezbędnej do tego, aby wszystkie przewidziane projektem prace wykonać w sposób właściwy. Wbrew pozorom nie są one proste, tym bardziej że instalacje tworzone na tym etapie mają wytrzymać wiele lat w warunkach, które nie są wcale łatwe. Wybór odpowiedniej technologii wykonania i prawidłowe przeprowadzenia nawet najdrobniejszych prac to zadanie dla specjalistów. Dlatego skontaktuj się z nami, zanim będzie za późno. Urządzając ogród profesjonalnie od samego początku, unikniesz konieczności jego niszczenia w późniejszym czasie.

Zobacz również: Projektowanie ogrodów